6 paź 2011

Więcej niż zabytek

Gdzieś w Brooklynie, w stanie Nowy Jork istnieje wąski, w starym stylu 12 piętrowy budynek.
 Wydaje się, że został wybudowany pod koniec XIX roku bądź na początku XX. Jednakże jedyna dokumentacja budynku jest z początku 1900. Nikt tak naprawdę nie wie skąd budynek pochodzi, ale nikt tak naprawdę nie przejmował się tym by go zburzyć albo zrobić z nim cokolwiek tak długo jak był w pobliżu.

 W maju 1902r., para nastolatków zbadała budynek. W środku znaleźli jeden korytarz na każdym z pięter budynku. W korytarzu znajdowało się kilka drzwi po każdej stronie. Na niektórych piętrach było ich 31; na innych 30. Jeden nawet posiadał 28 drzwi. Wszystkie drzwi, korytarze i klatki schodowe wydawały się bardzo zużyte. Z jakiegoś powodu, wszystkie drzwi miały takie same zardzewiałe etykiety (przedstawiały napis „1902”) oraz były otwarte. Wszystkie pokoje były takie same; stare, zakurzone i wydawały się rozpadać. Pierwsze pięć pięter budynku były takie same, ale dzieciaki stwierdziły, że nie dało się wyjść wyżej niż do korytarza na 5 piętrze.
 Mówili, że było tam coś co powodowało u nich dreszcze i praktycznie unieruchamiało je.

 Cztery miesiące później, nastolatki oszalały i popełniły samobójstwo.


 Po tym incydencie, lokalni naukowcy zaczęli prowadzić eksperymenty dotyczące budynku. Wysyłali tam chorych psychicznie na pewien czas i obserwowali ich zachowania przez kolejne 6 miesięcy. Tylko 3 pacjentów było w stanie wydostać się z „nawiedzonego” budynku. Zostało oficjalnie udowodnione, że tylko ludzie bez serca i kompletnie szaleni są w stanie wejść do budynku i wyjść z niego bez szwanku (biorąc pod uwagę, że byli już szaleni przed wejściem do niego).

 Budynek stoi do dzisiaj; po prostu nie wiele ludzi potrafi go odnaleźć. Mała grupka łowców duchów w grudniu 2008r. znalazło budynek, myśląc, że zjawisko jest wynikiem duchów. Kiedy weszli do środka, wszystko wyglądało tak samo jak opisywały nastolatki 100 lat temu. Lecz jest kilka drobnych różnic:

 1. Wszystkie etykietki na drzwiach, owszem nadal są zardzewiałe, ale nie przedstawiają numerów „1902”; teraz przedstawiają „2008”.
 2. Jest jeden dodatkowy pokój na drugim piętrze; jest jednak taki sam jak reszta pokoi.
 3. Łowcy duchów byli w stanie wejść na ostatnie piętro budynku, przed zastaniem tego samego uczucia chłodu.
 4. Są dodatkowe trzy pary drzwi, lecz są zamknięte. Ich położenie:

 a) Na szóstym piętrze, dwudzieste ósme drzwi na korytarzu są zamknięte. Etykieta przedstawia nr „1914”, zapach przedostający się spod drzwi pachnie śmiercią.
 b) Na dziewiątym piętrze, pierwsze drzwi także są zamknięte. Etykieta przedstawia nr „1939”, także cuchnie śmiercią, a na drzwiach jest wyrzeźbiona niemiecka swastyka.
 c) Także na dziewiątym piętrze, jedenaste drzwi również są zamknięte. Etykieta przedstawia „2001”, warstwa dymu wydobywa się spod drzwi.

 W lutym 2009 roku, grupka łowców duchów zostaje przyjętych do szpitala dla psychicznie chorych przez brutalne i niespodziewane zachowania. Byli szaleni.

 Nikt tak naprawdę nie wie jakie zło czai się w tym budynku, ale jeżeli byłabym Tobą, nie sprawdzałabym tego...

1 komentarz:

  1. Zamach w Sarajewie
    Druga wojna światowa
    World Trade Center
    Na propsie. :3

    OdpowiedzUsuń